

Все новости
Всі новини
Тендерний комітет
Тендерний комітет створюється замовником з метою організації та проведення закупівлі товарів, послуг або робіт.
Комітет працює за принципом колегіальності щодо затвердження рішень, відсутності конфліктів між членами комітету, їх об'єктивності.
Склад тендерного комітету та положення щодо нього затверджуються замовником торгів. Членами тендерного комітету можуть бути працівники замовника, не менше п'яти осіб. Керівництво роботою комітету здійснюється його головою, який призначається замовником.
Глава тендерного комітету має право підписувати договори на закупівлі товарів або послуг. Крім того, в обов'язки глави комітету входить організація його роботи. Глава комітету несе особисту відповідальність за виконання поставлених комітету завдань. Також, голова тендерного комітету зобов'язаний призначити своїх заступників, відповідального секретаря і позначити функції кожного члена комітету.
Зміни у складі тендерного комітету можуть вноситися тільки за поданням голови комітету. Зміни оформляються наказом начальника компанії-замовника. Якщо проводиться тендер на закупівлю товарів і послуг, що мають складний, або спеціалізований характер, до складу тендерного комітету можуть входити незалежні експерти та консультанти, які не є зацікавленими особами щодо торгів.
Якщо виникає необхідність вирішення конкретних питань, що виникають у процесі торгів, глава комітету має право організовувати робочі групи із залученням фахівців структурних підрозділів фірми-замовника в якості консультантів та експертів. Такі робочі групи призначаються в складі не менше трьох осіб для розкриття тендерних пропозицій постачальників.
Тендерний комітет працює у формі засідань, які проводяться, якщо є така необхідність. На засіданнях комітету можуть розглядатися наступні питання:
1. Планування роботи комітету, розподіл функцій членів комітету, груп і комісій комітету.
2. Здійснення закупівель.
3. Прийняття відповідних рішень.
Усі рішення з питань, що підлягають розгляду тендерним комітетом, приймаються шляхом голосування більшістю голосів. Рішення вважається прийнятим, якщо в голосуванні брало участь не менше 2/3 членів комітету.
Якщо кількість голосів «за» і «проти» одна, вирішальним голосом є голос голови комітету. Рішення комітету оформляється протоколом, який підписують усі, хто брав участь у голосуванні.